تابلوهای برق فشار متوسط

شرکت احداث قدرت نیرو با توجه به روند رو به رشد و با بررسی نیازهای صنعت کشور عزیزمان اقدام به ارائه خدمات و محصولاتی نموده که تا حدود زیادی نیازهای مشتریان را برآورده می‌سازد و تابلوهای فشار متوسط خود را در انواع مختلفی که این صنعت به آن نیاز دارد ارائه کرده است.

 

 

 تابلوهای فشار متوسط AIS معمولی 

این تیپ تابلوها از نوع تابلوهای MV طرح سنتی بوده که محیط عایقی در این تابلوها هوا می باشد و به همین دلیل به این نوع تابلوها AIS گفته می شود. با توجه به ورود نسل های جدید تابلوهای MV در تیپ های کمپکت و METAL CLAD در عرصه صنعت، می توان گفت امروزه این نوع تابلوها در برخی پروژه ها و به ندرت استفاده می شوند و به همین دلیل هنوز از سبد محصولات این شرکت خارج نشده است. طراحی و ساخت تابلوها با استفاده از نرم افزارهای تخصصی و با در نظرگرفتن استانداردهای IEC ونیز مولفه هایی نظیر جریان اتصال کوتاه، درجه حفاظت و موقعیت جغرافیایی بهره برداری، انجام می پذیرد. همچنین طراحی به صورت، دسترسی از جلو یا پشت، ورودی کابل از بالا یا پایین، درجه حفاظتی ۴X الی ۵۴، امکان گسترش تابلو از طرفین مورد توجه قرار گرفته که این امر موجبات رضایتمندی و تامین نیازهای فنی مشتریان را به دنبال داشته است.

مشخصات فنی این تابلوها به صورت خلاصه به قرار زیر می باشد:

 • سطح ولتاژ:    Up To 360kv
 • سطح جریان:    ۶۳۰A & 1250A
 • درجه حفاظت:    IP 2X ,4X

 

 

 تابلوهای فشار متوسط AIS کمپکت به صورت فیکس و کشویی

شرکت احداث قدرت نیرو برای ساخت این محصول، از دانش فنی تابلوهای UniSwitch که از محصولات برند معتبر ABB می باشد استفاده کرده است. این تیپ از تابلوها که بیشتر در پست های توزیع و پست های پیش ساخته به صورت کیوسکی مورد استفاده قرار می گیرند از تیپ های جدید و با کاربری فوق العاده آسان نسبت به تابلوهای تیپ سنتی بوده و به لحاظ ایمنی نیز از ویژگی های بسیار خوبی برخوردارند. تابلوی کمپکت UniSwitch یکی از پیشرفته ترین انواع تابلوهای فشار متوسط کمپکت با محيط عايقی هوا (AIS) در جهان بوده که قابليت تجهيز به دژنکتورهای خلاء VD4 ساخت ABB و سكسيونرهای قابل قطع زير بار گازی SF6 ساخت ABB را دارا است. تابلو به صورت Metal Enclosed طراحی و توليد گرديده و از ضريب اطمينان بالا، مشخصات فنی و قابليت‌های الكتريكی و مكانيكی پيشرفته و طول عمر زياد برخوردار است. ساختار تابلو UniSwitch بسیار منعطف بوده و تابلو با هر ترکیبی از سلول‌های سكسيونری، سکسیونری فیوزدار، دژنکتوری، رایزر، کوپلاژ، اندازه گیری و … قابل تولید است و به دلیل مدولار بودن ساختار تابلو، قابليت گسترش و يا تغيير چیدمان سلولی در آینده نیز وجود دارد. همچنین به دلیل قابلیت ادغام سلول اندازه گیری در سلول دژنکتوری، این تابلو به بهترین انتخاب ممکن جهت پستهای پاساژ تبدیل گردیده است.

مشخصات فنی کامل این تابلوها در بخش دانلود مطالب به صورت فایل pdf قرار داده شده است و به صورت خلاصه عبارت است از :

 • سطح ولتاژ:    Up To 24kv
 • ولتاژ power frequency قابل تحمل:    Up To 50kv
 • ولتاژ ضربه قابل تحمل:    Up To 125kv
 • سطح جریان :    ۶۳۰A & 800A
 • جریان اتصال کوتاه:    ۲۰kA & 25kA

 

 

 تابلوهای فشار متوسط AIS نوع METAL CLAD به صورت فیکس و کشویی با کلیدهای خلاء (VCB)

این نوع از تابلوها گروهی از تابلوهای MV هستند که در صنایع مختلفی همچون نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهها، پست های فوق توزیع و پروژه های صنعتی همچون فولاد، مس و سیمان و … کاربرد دارند. مجموعه احداث قدرت نیرو، تابلوهای MV نوع METAL CLAD را بر پایه دانش فنی تابلوهای طرح UniSafe که از محصولات شرکت ABB می باشد طراحی و تولید می نماید. این شرکت قادر است ساخت این نوع تابلوها را برای برندهای مختلف دژنکتور (VCB) ( دژنکتور برندهای HYUNDAI,LS,CHINT ) تغییر داده و بر اساس برند مورد نیاز کارفرما، تغییرات لازم را در محصول خود اعمال نماید.

مشخصات فنی این تابلوها به صورت خلاصه به قرار زیر می باشد:

 • سطح ولتاژ:    Up To 36kv
 • ولتاژ power frequency قابل تحمل:    ۷۰kv
 • ولتاژ ضربه قابل تحمل:    ۱۲۵kv
 • سطح جریان :   Up To 4000A